Во „тост“ кашкавалот повеќе пластика отколку кашкавал (ВИДЕО)


Еден мексикански готвач одлучил да ги провери состојките на таканаречениот тост-кашкавал, кој се продава во посебно пакувани „листови“.american-cheese-120629

24-годишниот Раул стави парче од кашкавалот на отворен пламен. Наместо да се топи, како и секој друг нормален кашкавал, овој производ едноставно поцрнува и се стврднува, како и пластиката кога ќе се стави на отворен пламен. Разбирливо, видеото предизвика остри реакции – зошто е дозволено такво нешто да се продава на полиците во маркетите и какво се ѓубре внесуваме во нашите и телата на нашите деца?

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1