Се апсат српски функционери: На мета Николиќ и Дачиќ


Полицијата во акцијата за сузбивање на криминалот и корупцијата уапскила повеќе лица кои припаѓаат на различни политички опции како Српската напред странка, Демократската партија и Социјалистичката партија на Србија.

kurir-rs

Членот на Главниот одбор на СНС и генерален директор на рудникот “Ресавица”, Владан Милошевиќ (39) е уапсен вчера во Белград, пишува спрски Курир.

Во Ниш лисици му биле ставени на поранешниот директор на “Југоисток”, Игор Новаковиќ (45), шеф на нишките социјалисти.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1