Гевгеличанец загина во сообраќајка на патот Богородица-Гевгелија


40-годишниот Михаил Ј. од Гевгелија загина во сообраќајна несреќа која се случила околу 4 часот изутринава на патот Богородица – Гевгелија.

Тој изгубил контрола врз своето возило „Фолксваген Буба“ и излетал од патот, при што починал на местото на настанот. soobrakjajka sudir

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1