Во замрзнувач патување од Велес до Скопје – Наместо патници, нашите возови полни со снег (Фото)


Патувањето со воз најчесто на релaција Велес-Скопје-Велес е секојдневие за велешани кои работат, студираат или учат во главниот град.

Фото - Velestvonline.com

Фото – Velestvonline.com

Но, во какви услови патуваат патниците кога надвор врне снег а температурите под нулата?

До редакцијата на VelesTvOnline.com пристигнале фотографии на кои се гледа дека македонските возови наместо со патници полни се со снег.

Фото - Velestvonline.com

Фото – Velestvonline.com

Фото - Velestvonline.com

Фото – Velestvonline.com

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1