ВО ЖИВО: Обраќање на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски


Пред Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, Палата др. Христо Татарчев (Плоштад ВМРО бр. 1), во 18:45 часот ќе биде дадена изјава за медиуми.

Ќе се обрати Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

КУРИР ја пренесува изјавата во живо.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1