ВО ЖИВО: Започна седницата за уставни промени


Во Собранието на Република Македонија во тек е седницата за устави промени. Оваа седница е трета фаза од промените на уставот кои како предлог ги достави Влада на Република Македонија.


ТВ„! ја пренесува седницата во живо

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1