Водици во Велгошти: Го избањаа и попот (Видео)


Нестрпливи верници, откако неколку пати го повикаа попот да побрза и да го фрли крстот, не можејќи да дочекаат почнаа да прскаат со вода. Попот и луѓето околу него беа жива вода.vodici velgosti

Погледнете

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1