Војниците се жалат: Немаме струја, храна и возиме неисправни возила


Во очи на одбележувањето на 23 роденден на АРМ, војниците се жалат на проблемите со кои секојдневно се соочуваат поради намалениот буџет за армијата.arm

Од Врховниот командант, Владата, Собранието и МО бараат решение на нивните проблеми поврзани со храбата, месечни примања, застарениот возен парк и исплатата на дневници за дежурства пишуваат дел од медиумите.

Независниот синдикат на професионални војници, бара Врховниот командант, Владата, Собранието и надлежносто министерсто да ги слушнат и решат проблемите врзани за храната, ниските месечни примања, застарениот возен парл и исплатата на дневници за дежурства.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1