И сопругата и љубовницата плачат по покојниот Дејан – кој го уби?


Мотивот за убиството на Дејан Димитриевиќ од Бела Паланка за кое се уапсени неговиот син Н.Џ. и Мичо Џ и А.Т од селото, најверојатно е патолошка љубомора.

Неговата сопруга вели дека во моментот на убиството маскираните разбојници и ставиле крпа на главата. Најпрво мислела дека тоа е нејзиниот син, дека се вратил од дискотека и дека се шегува со неа, но видела маскирани лица како стојат над креветот.lubovnitsa

– Слушнав како ме вика сопругот, Душице земи нож, но бев неподвижна и не можев ништо да направам.

Инаку, сопругата ги демантира гласините дека Дејан бил во врска со сопругата на едно од уапсените лица.

И сопругата на уапсениот Мича за која постојат гласини дека се гледала со Дејан, вели дека сопругот ја исфрлил од дома со синовите.

– Мичо мислеше дека сме заедно, а со Дејан бевме само куќни пријатели вели таа.

Полицијата го истражува случајот.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1