Волк во Зоолошка во Белград одгризал прст на 9 год детенце


Како што пишува српскиот весник Новости, волкот му го одгризал средниот прст на левата рака на детето во четвртокот околу пладне во Зоолошката градина во Белград.

vukovi beogradДетето е пренесено во болница каде му е санирана повредата и е надвор од животна опасност.

Деветгодишникот во Зоолошката градина бил со своите родители.

Тие за момент го испуштиле од вид по што тој ја протнал раката низ оградата на кафезот со намера да го погали животното.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1