ВОНРЕДНА прогноза: Утре попладне големо невреме во Македонија


nevreme dozd2Утре попладне ќе настапи наоблачување со повремен дожд. Локално ќе има појава на нестабилност проследена со краткотраен пороен дожд и грмежи, особено во јужните делови.

Кон крајот на денот, преку ноќта и во четврток ќе дува умерен до засилен претежно северен ветер, кој ќе предизвика пад на температурата.

Sitel

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1