Воз удри во автомобил во Ѓорче Петров – едно лице повредено


voz555Едно лице е повредено и пренесено во Ургентниот центар пред неполн час откако во 14.10 часот на железничкиот премин кај гробиштата Ѓорче Петров, воз кој сообраќал на релација Кичево-Скопје, удрил во автомобил марка „Мерцедес“ со скопски регистерски таблички.

Информацијата за Плусинфо ја потврдија од СВР Скопје. Ќе се врши увид, по што полицијата ќе излезе со повеќе детали.

Plus Info

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1