Возачките дозволи од денеска важат и во Црна Гора


Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и нејзиниот црногорски колега Рашко Коњевиќ потпишаа меѓувладин договор со кој взаемно се признаваат возачките дозволи од двете држави.

Договор ќе го олесни движењето и претстојот на граѓаните на двете држави кои по било која основа престојуваат или транзитираат на територии на двете земји.VOZACKA

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1