Се самоуби продуцентот на Сити Радио од Сараево


Познат активист во невладиниот сектор во Босна и Херцеговина, утрово околу 1:50 часот се фрлил од зграда во центарот на Сараево, јавува босанскиот портал Кликс. pppp

 

Ермин Брдариќ со години работел во невладината организација Отворена мрежа која важи за една од најактивните во БиХ.

Тој бил и продуцент на Сити радио од Сараево и на радиото Отворена мрежа.

Информацијата ја потврдила и полицијата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1