Возел “мртов“ пијан, приведен синот на Владе Дивац


Полицијата во Сакраменто го привела синот на познатиот српски кошаркар Владе Дивац.matija-divac-640x361

Неговиот 20-годишен син, Матија Дивац, е уапсен поради возење во пијана состојба.

Во четвртокот вечерта, полициска патрола го запрела возилото на помладиот син на Дивац, кој имал голема количина на алкохол во крвта.

Матија бил веднаш приведен и бил задржан во полициската станица се додека не се отрезнил.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1