Времето денес – облачно, студено и ветровито


Времето утре ќе биде променливо облачно, студено и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер, особено долж Повардарието. Температурата ќе се движи од минус девет до еден степен.temperatura vreme

 

Стабилното и студено време ќе продолжи и задутре, кога утринските температури на повеќе места ќе се спуштат под -12 степени. Постепен пораст на дневните температури се очекува од среда.време

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1