ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО: ИСИС го погуби заробениот Хрват


Салопек е егзекутиран поради учество на Хрватска во војната против ИД, а убиен е откако истече рокот од 48 часа, кој го доби египетската Владата за ослободување на затворениците.

Ова е пораката која е објавена на Твитер профил.isis

Официјална информација на Министерството за надворешни работи се уште нема.

Томислав Салопек беше киднапиран на 22 јули, наутро додека со службен автомобил патувал на работа до француската компанија за која работел. Неговиот автомобил бил пресретнат од вооружена група и од тогаш му се губи траг!Tomislav-Salopek-1

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1