Пожар над Велес – огнот брзо се шири


Кај велешкото село Белештевица во правец на ридот Гроот над Велес попладнево околу 14 часот избувна пожар, пренесе МИА.pozar 1

На терен е Противпожарната единица од Велес која работи на гаснење на пожарот, кој поради силниот ветер брзо се шири.

Според првичните информации, опожарени се трева и грмушки.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1