ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Дете падна од жичарница!


Во скијачкиот центар во Пенсилванија, деветгодишно момче останало да виси на жичарницата на висина од шест метри.

На видеото се гледа како момчето се обидува да се врати на седиштето, додека спасувачите се обидуваат да дојдат до него.

ZICARNICA500

Момчето успеало да ја извади едната скија и паднало во снегот од висина од шест метри. За среќа ја повредил само ногата.

Сопственикот на туристичкиот центар изјави дека детето било само во седиштето кога се случил инцидентот и имал шлем за заштита на главата.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1