ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: „Џелатите“ на Ел Чапо мачат луѓе и сечат глави


Хоакин „Ел Чапо“ Гузман раководел со меѓународниот нарко картел кој покрај тоа познат е и по страшните методи на измачување кои ги вршеле врз заробениците.el-capo-macenje-zatrobenici

Според податоците на DEA од 2013 година, неговиот картел е одговорен за испорака на 80% од хероинот, кокаинот, марихуаната и метамфетаминот ви САД, Европа и Блискиот Исток.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1