ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Во центарот на Белград Иранец избоде полицаец со нож


Калифа Софи мигрант од Ирак со нож му се заканувал а потоа му нанел повреди на полицаецот Слободан Арсиќ (27).Migrant-napad-nozem-na-poli

Инцидентот се случил сред бел ден, околу 15 часот, кога најпрвин Иранецот му се заканил дека ќе му го украде мобилниот телефон на Иван Митровиќ. Напаѓачот потоа се обидел да побегне, но во близина се нашол полицаецот во цивилна облека и решил да реагира.

Арсиќ се здобил со полесни телесни повреди и веднаш бил пренесен во Ургентниот центар.

Разбојникот бил уапсен а и нему му е укажана лекарска помош, бидејќи и тој имал полесни повреди.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1