Враќањето на Шешељ од Хаг одложено – мора на прилагодување на пејсмејкерот


Враќањето на Воислав Шешељ  од Хаг во Белград, привремено е одложено поради мала медицинска процедура односно прилагодување на работата на пејсмејкерот, кој му беше вграден пред две ипол години, пренесува Вечерњи новости.

Seselj

 

Претседателот на Националниот совет за соработка со МКТЈ, Расим Љајиќ, денес изјави дека според информациите од Хаг Шешељ во Србија сигурно нема да дојде пред вторник. На прашањето дали Владата на Србија треба да испрати авион по Шешељ, Љајиќ рече дека досега на ниту не еден осуденик во Хаг не му бил испратен авион, така ќе се случи и овој пат.  Шешељ би требало да пристигне во Белград со редовен лет.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1