Време: Облачно со сонце – Во четврток повторно дожд


Променливо облачно со сончеви периоди. Локално ќе има повремени врнежи од дожд и услови за ретки грмежи, особено во источните делови. Ќе дува слаб ветер од променлив правец Утринската температура ќе се движи од 9 до 17, а дневната од 20 до 26степени. УВ=5.oblaci mk2

 

СКОПЈЕ :
Променливо облачно со сончеви периоди. Утринската температура ќе биде околу 15, а дневната ќе достигне до 26 степени.

ВРЕМЕТО ВО НАРЕДНИТЕ ДЕНОВИ:
Во среда ќе преовладува променливо облачно и малку потопло време со подолги сончеви периоди. Во планинските предели ќе има услови за краткотраен локален дожд. Во четврток попладне ќе има нови врнежи од дожд проследени со локална појава на грмежи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1