Време: Сончево со мала до умерена облачност


Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во источните и западните планиниски региони ќе има услови само за изолирана појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

dozd sonce vinozitoТемпературата ќе се движи од 24 до 33 степени.

Попладне во источните и западните планиниски региони ќе има услови само за изолирана појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Температурата ќе се движи до 30 степени

Вo недела и вo понеделник ќе се задржи претежно стабилно и топло. Услови за краткотраен пороен дожд ќе има во попладне понеделник и вторник.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1