Време – сончево со умерена облачност


Времето утре ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност и со слаба утринска магла по одредени котлини.

Утринската  темературите во земјата ќе се движат од шест до 14 степени, а дневната од 22 до  28 степени целзиусови.partly_cloud_cloudy_day_weather_sunny_windy_partly_sunny_weather_clear_rainy

Во Скопје слично време. Во утринските часови ќе има појава на слаба магла, додека во текот на денот ќе се задржи сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб ветар од југоисточен правец.

Утринската температура ќе се спушти до 12 – от степен, а дневната ќе се искачи до 26-от степен.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1