ВИДЕО: Урнебесна македонска емисија – ќе ве изнасмее до солзи


Ова е урнебесна постара емисија „Отворена програма“ на охридската телевизија „Морис“, која едноставно мора да се погледне.

Уникатен водител кој сериозно си ја зел работата и се подготвувал со сериозни прашања, има уште поинтересен соговорник. Следи дел од разговорот:em.jpg500

Љубовта сама доаѓа или треба да ја побараме?

Љубовта никогаш не престанува. За да дојде треба да ја побараме, а кога ќе ја побараме таа самата ќе дојде.

Велите „јaс сум око што им намигнува на сите, копнежу мој“ во песната „Копнеж“. Се чувствувате како љубовен грешник?

Не, не…

Добро…

Kurir.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1