Времето денес – повеќе облаци, помалку сонце


Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди.

sunny-skyВо текот на денот облачноста насекаде ќе се намалува, особено во јужните делови од земјава. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер.

Утринската температура ќе се движи од еден до пет, а дневната од 12 до 21 степени.

Во Скопје и околината променливо облачно со сончеви периоди и ветровито. Утринската температура ќе се спушти до три, а дневната ќе се искачи до 18 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1