Се дупнаа дупките за шпанските скали на плоштад – работниците на терен


На парцелата пред објектот Лумикс на плоштадот Македонија, може да се забележат ископани 5 дупки и повеќе градежни работници на теренот.

Се работи на испитување на земјиштето на кое треба да се изгради објектот. На просторот каде се вршат испитувањата треба да се изгради деловно-комерцијален објект со приземје и три ката во барок стил, со големи скали кои наликуваат на Шпанските скали во Рим. Земјиштето го купи фирмата “Амадеус девелопмент” лани во октомври, со обврска во рок од девет месеци да обезбеди одобрение за градба, а објектот да го изгради најмногу за шест години.

Фото – Вечер

470CAF8435926245AD3C02ED1A66FE7A

00AE49EE39CEDE4188F0B647D06A7F69

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1