Времето денес – променливо облачно со подолги сончеви периоди


Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Околу пладне и попладне ќе биде променливо и нестабилно облачно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец.

oblaci i sonce nacrtanoУтринската температура ќе се движи од три до девет, а дневната од 16 до 23 степени.

Во Скопје слично време, претпладне променливо облачно и топло со сончеви периоди, а во попладневните часови нестабилно со локален пороен дожд и грмежи.

Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец. Утринската температура ќе се спушти до седум, а дневната ќе се искачи до 21 степен.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1