Времето денес – Сончево и потопло


Во Македонија во утринските часови ќе има појава на умерен мраз поради ниските утрински температури кои ќе се движат од -5°C до 1°C. Во текот на денот ќе биде претежно сончево и потопло. Ќе дува засилен северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува засилен североисточен ветер. ќе достигне брзина и до 25 км/ч. Дневните температури ќе се движат од 8°C до 16°C.

sonce relaksВо Скопје во среда ќе биде сончево и потопло. Ќе дува умерен северозападен ветер. Утринската температура од -1°C, а дневната температура ќе достигне до 13°C.

Во четврток во утринските часови ќе има појава на умерен мраз, а во текот на денот ќе биде сончево и ветровито. Ќе дува умерен северен и северозапден ветер, а во западните предели ќе дува умерен североисточен ветер. Ветерот ќе достигне брзина и до 15 км/ч. Утринските температури од -4°C до 2°C, а дневните температури до 8°C односно до 16°C.

weather4all.com.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1