Врескање, плачење и паѓање во несвест – Мислешево окупирано од обожавателите на Даниел (Видео)


41201481915_daniel vo mislesevo 3Даниел Кајмакоски, победникот на првиот регионален “Икс фактор“, беше пречекан како најголема ѕвезда во родното село Мислешево, Струшко.

Благодарност за овој дочек, ова е еден од најемотивните момент. Имав повеќе трема да дојдам дома отколку на финалето на X фактор. Таму бев многу опуштен овде меѓу најблиските и најдобрите пријатели, меѓу своите луѓе е навистина нешто посебно, рече на прес конференција Даниел Кајмакоски.

Повеќе од пет илјади негови обожаватели, речиси го окупираа централниот дел, носејќи разни пароли и натписи со неговиот лик, мечиња, шалови…

Имаше и врескање, плачење, па дури и паѓање во несвест.

 

 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1