ПУКАЊЕ НА ГРАНИЦА: Врие полиција во источна Македонија – во тек голема акција!


Голема полициска акција денеска се спроведувала на неколку локации во Источна Македонија.

policija nokjКако што дознава Press24 од полициски извори, станува збор за акција во која се апселе шверцери на цигари.

Според информациите на порталот, во зелениот пограничен дел дошло и до пукање. Полициските службеници морале предупредувачки да употребат оружје за да ги запрат шверцерите кои се обидувале да побегнат со џип.

Потерата завршила кога осомничените со својот теренец удриле во дрво.

Полицијата најавила детали за утре.

Обновено – Инфо за акцијата на следниот линк

Голема полициска акција, уапсени група шверцери на цигари

Пукање на граница, шверцери сакале да ги прегазат полицајците – 4 во бегство (Видео)

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1