Втора оставка поради смртта на малата Тамара


И другиот директор на ФЗОМ, Џемали Мехази, денеска поднесе оставка на функцијата, јави телевизијата Алсат М.

djemali mehazi

Во своето обраќање Мехази образложи дека оставката ја дава како морална одговорност во врска со смртта на Тамара Димовска.

Пред неколку часа од функцијата директорка на Фондот за здравствено осигурување се повлече и Маја Парнаџиева Змејкова.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1