За да не ве измамат ако патувате со туристичка агенција – ова се вашите права


20130615-doznajte-gi-vashite-prava-i-obvrski-pri-skluchuvanje-dogovor-so-turistichkite-agencii-1Кога сте патник вие сте и потрошувач. Морате добро да бидете информирани за се, особено: на кого ќе му се обратите за надомест на штета доколку собата во туристичкото место не е воопшто обезбедена или е неподобна за користење, ако местото во превозното средство не е обезбедено, ако во текот на патувањето или во хотелот дојде до губење до багажот или до телесна повреда итн…

Целата брошура превземете ја ТУКА

Правдико.мк / www.opm.org.mk
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1