За одржување на фонтаните и спомениците во Скопје над 400 илјади евра


Според оглас објавен во Бирото за јавни набавки, Град Скопје бара фирма која ќе се грижи за фонтаните и спомен-обележјата, за што е проценето дека ќе чини над 25 милиони денари без ДДВ, односно повеќе од 400.000 евра.

Тоа е отпрлика околу 100.000 евра повеќе отколку минатата година.fontana

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1