За попладнево се најавува нестабилно време со пороен дожд, грмежи, ветер


Времето денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со повремен локален дожд, а попладне нестабилно со пороен дожд, на места обилен, грмежи, засилен ветер и изолирана појава на град.

dozd2Температурата ќе ссе движи од 20 до 30 степени.

Во Скопје променливо облачно, претпладне со повремен локален дожд, а попладне нестабилно со пороен дожд, на места обилен, грмежи, засилен ветер и изолирана појава на град.

Температурата ќе достигне 28 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1