Забележано НЛО како влегува во Мексикански вулкан (Видео)


Објект во форма на цигара долг околу 200 метри бил забележан како влегува во вулканот Попокатепетел, во Мексико.

Објектот за кој што многумина се сомневаат дека би можел да биде НЛО имал способност да ја менува бојата иста како на облак со цел потешко да се забележи.

Мексиканските медиуми излегоа со видео материјалот во кој се забележува моментот на влегување на објекотот во самиот вулкан.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1