Забрана за носење мобилни телефони на часови – воведе училиште во Дебар


mobilen vo skoloУправата на дебарската гимназија Здравко Чочковски” донесе одлука со која им се забранува на учениците да одат на настава со мобилни телефони.

– Свесни сме дека живееме во модерно време, на интернет, но сакаме наставниот процес да се одвива како што треба, вели директорот Ќерам Леши, Пренесува Вечер.

Според него, најголем виновник што учениците носат мобилни во училиште се родителите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1