Забрането за камиони, голем одрон на патот Катланово-Велес


На патниот правец Катланово-Велес, после наплатната патарина Сопот од 19.30 часот, поради голем одрон, е воведена забрана за движење на товарни возила.

Патничките возила се движат наизменично, но по една коловозна лента.

karpa pat odron

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1