Заев: Само Латас е подолго прислушуван од мене


Лидерот на СДСМ Зоран Заев во вечерашното интервју на телевизија Алсат-м, рече дека  тој е следен и прислушкуван 48 месеци, но само  новинарот на Сител Драган Павловиќ Латас бил подолго сниман од безбедносните служби.

g_zaev slika za web

„Само Латас е подолго следен од мене. Не знам зошто. Можеби власта не му верувала што работи“, рече Заев.

Прислушкувани биле и Радмила Шеќеринска и претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, потоа  екс претседателот Бранко Црвенковски, Андреј Жерновски, Љубе Бошкоски , поранешниот лидер  на ЛДП, Јово Манасијевски.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1