Загина рибар од Куманово


policija-lenta-540x312Кумановецот И.С (1965) денеска попладне бил пронајден мртов на брегот на реката Кумановка, односно на улицата „Доне Божинов“.

Според првичните информации на МВР, 49-годишниот И.С. ловејќи риба со трската закачил во електрична жица и починал од струен удар.

Дополнителни информации за овој случај МВР најавува за утрешниот ден.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1