Заговор: Телата од малезискиот авион биле веќе распаднати – очевидци ја обелоденија измамата


Несомнено малезискиот авион требало да послужи како “второ Сараево”, означување на почетокот на III Светска војна. Некој на Русите и на Украинците на исток им фрлил под нозете авион полн со мртви тела, а тоа е ултимативно фрлање на ракавицата како знак на почетокот на војната

Според деталниот опис на сведоците и фотографиите на патничката на авионот MH17, кој се урна над Украина, авионот бил натоварен со стари и веќе распаднати трупови. Во прашање е, до сега невиден, медиумски спин потполно ист со медиумската измама околу првиот малезиски исчезнат авион, кој никогаш не е пронајден, а не е сигурно дали воопшто се изгубил.balasamirani-tela

Жално е да се каже “трупови од конзерва”, но така тајните служби ги бележат старите трупови кои се користат за различни цели, главно како сценарио на лажни катастрофи и атентати. Неодамна, еден сведок даде детален опис на сликата на паѓањето на малезискиот авион MH17 и така го шокираше светот преку ТВ куќата Anna News.

Но, така сведокот само го потврдил она што се шпекулираше веќе долго време – труповите биле стари. И тоа не е теорија туку реалност која докажува дека бил измамен и излажан целиот свет со евтин трик на тајната служба. Толку евтин што ниту најосновните докази не ги скриле за да ја прикријат својата измама.

avion3Асфалтен пат кој води покрај селото Grabowo во источна Украина. На асфалтот лежат две значително поголеми тела. Едно од нив е како дел од телото со нозе, а другиот би можело да биде рака. Тие делови, наводно, паднале од 10 000 метри височина. По правило од таа висина деловите од телото би се распрскале на парчиња и сè околу би требало да биде со многу крв – но,сепак нема траги на крв.

Само локви на некоја безбојна течност. Voila: Разоткривање на официјалната приказна за паѓањето на авионот MH17. Да одиме по ред. Дали навистина имаше нешто? Ако имаше, зошто повеќе не се слуша ниту еден збор за овој настан? Помина долго време, а никој не ја споменува “црната кутија” и слично. “Но, на прво место, каде се обдукциските наоди на патниците за причината за нивната смрт.

Декомпресијата, студот, ударот на ракета? Или загинале при падот? Дали постојат докази за експлозив? Ако имате – кој? Чудно, ништо од тоа. Сите молчат и никој повеќе не прашува! Сериозни форензички наоди би дале одговор на овие прашања и би можело да се побара виновникот: Сепаратистите, украинската армија или Русија. Впрочем, сериозното новинарство сериозно би се фатило за овој случај, би паѓале непријатни прашања, но ништо од сето тоа.

Игра на улоги за развеселување

Реалноста е дека сите тие податоци по падот не можат да бидат објавени, бидејќи нема жртви! Кај несреќата на авионот MH17 се работи за игра за упатените или, поточно, за уште една исценирана лага која смета на заборавеност на публиката и на замолчување на медиумите.

avion2Сведокот од ТВ Анна пристигнал 20 минути по несреќата на местото на настанот. Својата деветминутната изјава ја поткрепи со фотографии. Вака ги опишува деловите од телото кои ги видела: “Мора да кажам дека деловите од телата изгледале повеќе “мокри”отколку крвави, како да биле полеани со некоја течност, но таа течност не беше крв. На снимките се гледа дека остатоците се зеленкасти по боја. При тоа таму навистина силно мирисаше, но не на распаѓање – а тоа го потврдиле некои други сведоци – туку на изгорено од пожар и на нешто хемиско. Било невозможно да се остане подолго во близина на парчињата од скршениот авион или деловите на разнесеното тело, бидејќи силно ги штипеше очите и мирисаше на формалин. Формалин е хемикалија која се користи за зачувување на лешот.

“Беше како во мртовечница” – продолжува сведокот – “сите остатоци од авионот како да биле потопени со таа течност, беше невозможно да се задржите во близина повеќе од 5 минути.” Малку подалеку од патот, каде што лежеа повеќето делови на телото, исто така, се почувствувал тој неподнослив мирис, но сепак помалку отколку во близина на деловите од авионот. Така, деловите од загинатите не биле расфрлани, како што би се очекувало, туку тие лежеле речиси како на купот.

Некои од загинатите биле пронајдени во круг од десет километри, но повеќето, вели сведокот, биле на едно место.

olupina-aviona-foto-twitter-1405614799-536607На местото на несреќата, во близина на телата, имало голем број на мртви птици кои лежеле во локвата на сопствената крв. Но, крвта околу парчињата на деловите од телото не можеле да се видат на ниту едно место – тврди сведокот. Таму, со неа, беше присутна и една новинарка која досега видела две места од авионска несреќа. “Тука би требало да има океани на крв”, рече таа, “но тука нема ниту капка крв. Ми требаше половина час да се навикнам на фактот дека ова се луѓе. Пред сето тоа изгледаше како да беа кукли од излог. Немаше локва крв, само телата во распаѓање “, продолжува сведокот со својата приказна. “Како да се од пластика, жолти пластични тела. Изгледаше како да е од нив извлечена целата крв и дека во нешто биле натопени. Насекаде искршени черепи и распарчени делови, но без ниту една капка крв, ниту пак на трева ниту на земјата ниту на асфалт, никаде.

“А што е со децата?” – Праша ТВ новинарка. “Велат дека половина од патниците биле деца?” “Па, видов пет-шест делови од детски тела”, одговори сведокот.

avion333“Значи, сепак повеќето не биле деца?” изненадено праша новинарката. “Не, воопшто, само дваесетина тела имале делови од облека на себе си, другите беа голи. Ни трага од чорапи и слични работи, само многу лични карти, неоштетени. Не знам како, но куп друга хартија и документи кои лежеле насекаде, биле во голема мера неоштетени и неизгорени. Имаше и многу мобилни телефони, таблети, камери без гребнатинка.

Мобилните телефони можеле да се вклучат и можевме да ги видиме снимките на фотоапаратите. Интересно е дека ниту во еден поединечен уред кој го прегледавме немаше ниту слики ниту фотографии од 2014 година. Само од 2013 година, септември и октомври.

Очигледно многу мртви патници биле од Норвешка или Холандија. Сепак, сведокот рече: “… Погледнав во речиси секое тело Речиси сите беа азиски тип.

avion zrtviЛично, не видов ништо што би укажало на Европејците. Сѐ сами Азијци, итн … Значи, во прашање е “не летечки Холанѓанец” како што ТВ станицата ANN ја нарече своето шоу. И уште нешто е интересно, бидејќи како што вели сведокот, имаше многу отворени куфери, но сите беа со зимска облека, а авионот, наводно, летал во Куала Лумпур, каде што е температурата многу висока, околу 20 степени.

Зад сите овие докази, кои сведокот ги наведе во емисијата, може да се заклучи дека на местото на несреќата биле стари трупови натопени во формалин.

Која е целта на оваа игра на улоги?

Несомнено малезискиот авион требало да послужи како “второ Сараево”, знак за почетокот на III. Светска војна. Некој на Русите и Украинците во источниот дел под нозете им го фрлил авионот полн со мртви тела, а тоа е ултимативно фрлање на ракавица како знак на почетокот на војната.

dnevno.hr/Кукурику.мк

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1