Зајас: Ја кршел од ќотек сопругата, конечно собрала храброст да го пријави


Полициската станица од Кичево поднесе кривична пријава против Ш.С. (40) од кичевското село Зајас поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „телесна повреда“.

Како што информира СВР-Охрид, пријавениот подолг временски период во семејниот дом, на различни начини, телесно ја повредувал и физички ја малтретирал неговата сопруга која случаите не ги пријавувала.

Последниот телесен напад се случил на шести минатиот месец во 10 часот и 30 минути кога пријавениот почнал жестока караница со сопругата, а потоа и физички ја нападнал. Од здобиените удари, жената се здобила со видливи телесни повреди, константирани во соодветна медицинска белешка од лекар во Општата болница во Кичево.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1