Заложничка криза во хотел во Триполи: Тројца убиени!


Група вооружени мажи упаднаа во луксузниот хотело„Коринтија“ во либискиот главен град Триполи, каде како заложници држат засега непознат број лица.tripoli-hotel

 

Претходно активирале бомба на паркингот на хотелот, а потоа преку дупката која ја направиле со експлозијата, влегле во хотелот.

При упадот во хотелот, во кој претежно престојуваат странци, се убиени тројца припадници на хотелското обезбедување.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1