Заменик министерката за економија си даде оставка


Катерина Веловска, заменик министерка за економија поднела оставка, пренесува Дневник

sobranie nadvorСпоред весникот, оставката Велковска ја дала поради лични причини.

– „За жал, од посебни и пред сè, многу лични причини приморана сум да се повлечам од мојата функција заменик министер за економија и да Ви ја понудам мојата оставка“, пишува во оставката која е депонирана во Собранието.

Премиерот Никола Груевски веќе предложил пратениците да го изгласаат Христијан Делев, да го завземе местото на Велковска.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1