Замина уште една актерска легенда


Дорис Робертс почина во неделата во Лос Анџелес во 91. година.doris-roberts-foto-profimedia-1461051765-889713

Популарната американска актерка освои 4 награди Еми за улогата која ја прослави, а тоа е симпатичната мајка на Рејмонг, Мари Барон во хумористичната серија „Сите го сакаат Рејмонд“.

Актерката кариерата ја почна во 1969 година, и играше во 34 филмови, како и во сериите „Вовед во анатомија“ и „Очајни домаќинки“.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1