„Занемев кога ја слушнав пресудата“: Му ја убил ќерката, а осуден е само на 3 години


Занемев кога ја слушнав пресудата. Вака 75 годишниот Иван Миловановиќ од Пожега, Србија ја коментира пресудата со која убиецот на неговата 56 годишна ќерка Милан Радовановиќ (35) е осуден на 3 години затвор.

679558uzice-poega-ivan-milovanovic-otac-ubijene-milene141015ras-foto-milos-cvetkovic-004f

Радовановиќ во август минатата година до смрт ја претепал 56 годишната Милена Симовиќ со која живеел во вонбрачна заедница откако ја опцула неговата мајка. Од тешките повреди жената утредента починала во болница.
Тој најавува жалба на пресудата.

Судот и обвинителството се воздржуваат од коментари.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1