Запален автомобил на симпатизер на ВМРО-ДПМНЕ


Автомобилот на симпатизер на ВМРО-ДПМНЕ бил запален и целосно уништен во скопско Лисиче.

-Е ова се вика живот во Македонија, вака ли ќе имаме слобода. Запалена ми е колата од страна на СДСМ активист, пишува сопственикот на возилото на социјалната мрежа Фејсбук.

Посочува и дека ваквите напади нема да го исплашат.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1