Запалена „тојота“ на сдсмовец од Битола


Возило „тојота корола“ на истакнат член и активист на СДСМ од Битола рано утрово било запалено.

Според СДСМ Битола, возилото било намерно запалено и била причинета штета и на околните возила, јавува ПлусИнфо

Автомобил изгорел утринава на улицата „Тошо Даскалот“ во Битола. Од засега непознати причини целосно опожарено било возилото марка „тојота корола“ со битолски таблички, сопственост на П.Ј.(59).

zapaleni avtomobili

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1