Прекинато суењето за Дедо Љубе ќе има нова истрага – Правдата ќе победи, вели Дедо Љубе


Пред малку  во судот во Куманово заврши судскиот процес за дедо Љубе, односно постапката се враќа на прв претрес, на нова истрага.

Пред две години дедо Љубе бил измачуван  од натрапниците. Пред да успее да се ослободи, застрела еден од напаѓачите,  од измачувањето неговата баба останала глува. dedo ljube mk2

-Сметам дека правдата ќе победи. Јас го преживеав ова и се надевам дека судот ќе ја најде вистината за тоа што ми се случи. Јас сум сигурен во правдата, рече дедо Љубе пред насобраните негови поддржувачи пред Основниот суд во Куманово, каде што денеска беше закажано рочиште во судскиот процес против него.

Дедо Љубе доби голема поддршка на социјалните мрежи каде се бара слобода  за Љубе, а беше најавено дека и пред почетокот на судењето, ќе му се изрази поддршка.

Поради ново настанатата ситуација , поради новата изјава на обвинетиот Борче Иванов, кој изјави дека има нов момент во истрагата, дека тој не го тепал дедо Љубе туку дека отишол да земе пари за продадената пушка. На денешното судење Борче Иванов

Kurir.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1